WTEO Nedir?

WTEO – Wing Tsun Escrima Organizasyonu 1997 yılında Sigung Salih AVCI tarafından kurulmuştur.

WTEO çatısı altında faaliyet göstermekte olan okullarda Avcı Wing Tsun ve Avcı Escrima savunma sanatları ile güvenlik birimlerine yönelik olarak Avcı Sistem eğitimleri verilmektedir.

Çatısı altında bulunan başta Avrupa olmak üzere 12 ülkede 100’den fazla okul ile faaliyet göstermektedir.

Avcı Sistem Nedir ?

Avcı Sistem, Avcı Wing Tsun ve Avcı Escrima’nın bir sentezi olarak kolluk kuvvetlerinin taktik ihtiyaçları için Sigung Salih AVCI’nın özel birimlerle yaklaşık 20 yıllık çalışmaları neticesinde geliştirilmiş bir eğitim sistemidir.

Avcı Wing Tsun ve Avcı Escrima, WTEO Organizasyonu bünyesinde öğretilmekte olan iki savunma sanatıdır. Avcı Sistem ise bu iki savunma sanatı temelinde özellikle kolluk kuvvetlerinin (özel güvenlik, asayiş polisi, çevik kuvvet, gardiyan, gümrük muhafaza, özel kuvvet ve özel tim, v.b.) taktik ihtiyaçları için geliştirilmiştir.

Örneğin, hiçbir sivil öğrenci bir suçlunun otomobilden nasıl çıkartılacağını öğrenmezken bu teknikler organize suçlarla mücadele veya özel harekat polisleri için önemlidir. Sıradan bir WTEO okulunda kelepçeli mahkumun nasıl taşınacağı öğretilmezken bu uygulamalar gardiyanlar için oldukça önemlidir. Veya bir Avcı WT öğrencisi teçhizat güvenliğine ilişkin ders almazken bu teknikler kolluk görevlileri için son derece mühimdir.

Herkes Avcı Wing Tsun veya Avcı Escrima öğrenebilir, fakat Avcı Sistem sadece kolluk görevlilerine öğretilmektedir.