Ergül Gül AYDINGÜL
Temel Yüzme ve Fitness Antrenörü

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu BESYO Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunudur.

Yüzme antrenörüdür, Yamaç Paraşütü, izcilik, aerobik ile uğraşmıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sualtı Sporları Kulübü kurucu ekibi içerisinde yer almıştır. Halen aktif olarak Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Milli Hakemi olarak görev yapmaktadır.

Akademik yaşantısına Sosyoloji Bölümünü de ekleyerek Sosyolog ünvanı da kazanan Aydıngül, uzun yıllar boyunca sivil toplum kuruluşlarında liderlik ve yöneticilik görevlerini icra etmiştir. Dezavantajlı gruplarla çalışan Aydıngül, sporun bu gruptaki kişiler üzerindeki etkisini önemseyerek, Kulübümüzün kurulmasına öncülük etmiştir.

Dönemin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile protokollü olan İstanbul Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nda 2005-2011 yılları arasında aktif olarak Liderlik ve Spor Koordinatörlüğü görevini icra etmiştir. Daha sonra ulusal bir derneğin Samsun Temsilciliği’ni kurarak, yerel yönetim ile işbirliği içerisinde yine geniş bir dezavantajlı gruba hizmetlerde bulunmuştur.

Başkanımız Aydıngül, evli ve bir çocuk annesidir.

Kaan AYDINGÜL
Spor Koordinatörü

1979 Adana doğumludur. İlköğretim ve Lise öğrenimini Adana’da tamamlamış ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü 2002 yılında derece ile bitirmiştir. 2003-2006 yıllarında Sosyoloji Anabilim Dalında Sosyoloji Yüksek Lisansı’nı yine derece ile bitirmiştir. 2007-2009 arası özel sektör çalışmalarından sonra, 2009 yılından günümüze kadar ulusal derneklerde sosyolog ve yönetici olarak çalışmıştır.

1994 yılında aktif olarak Su altı Sporları branşlarında spor yaşamına başlamıştır. 10 yıl aktif olarak Adana Çukurova Üniversitesi Sualtı Sporları Takımı sporcusu olarak sporculuk yapmış. Birçok defa Sualtı Ragbisi ve Sualtı Hokeyi Branşlarında takım halinde 1.lik kazanmıştır. Birçok defa Sualtı Ragbisi Milli Takımına, Milli Takım kalecisi olarak seçilmiş, ancak Federasyonun, Bakanlıktan bütçe alamaması dolayısıyla milliliği tescillenmemiştir.

2000-2006 yılında eğitiminden dolayı bulunduğu Kütahya’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Sualtı Sporları branşlarında Fahri Antrenör olarak gönüllü çalışmış, branşları kurmuş ve geliştirmiştir. Kütahya takımı, farklı isim ile halen devam etmektedir.

2003 yılında almış olduğu su altı sporları hakemlik görevlerini de diğer taraftan sürdürmüştür. Ulusal Hakem’dir. 2017 yılında Serbest Dalış ve Paletli Yüzme branşlarında antrenörlük sertifikalarını almış ve 2. kademe antrenörlüğe yükseltmiş, 3. kademe antrenörlüğü beklemektedir. Serbest Dalış branşı Türkiye’de icra edilmeye başladığından beri güvenlik hakemliği ve dalgıçlığı görevlerini icra etmektedir.
Yine kendisi aynı zamanda aktif bir sporcudur. Serbest Dalış açık su branşlarına aktif olarak katılmakta ve takımı ile girmektedir.

2011 yılı sonlarına doğru Aikido ile de uğraşmaya başlayan Aydıngül, bu branşta da siyah kuşak 2. Dan ve 2. Kademe antrenör olup Samsun ilinde yetkili tek Aikido Antrenörüdür.

Daha önce görev yaptığı Amasya’da da aikido ekibi bulunmakla beraber, Samsun ilinde yaklaşık 3 yıldır Samsun Aikido & Savaş Sanatları olarak aktif aikido ve savunma eğitimleri vermektedir.

Aynı zamanda, koşu, bisiklet, açık su yüzme ilgilendiği diğer branşlardır. Aquamaster sporcusu ve Kıtalararası yüzücüdür.

Türkiye’de çok az kişide bulunan Serbest Dalış Güvenlik Dalgıcı sertifikası, çok sayıda görev-hizmet belgesi ve başarı belgesi bulunmaktadır. Evli, bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Fahri KILIÇASLAN
Kick Boks-Muay Thai

1987 Ladik doğumlu. Evli ve bir çocuk babası.

9 yaşında savunma sanatlarıyla tanıştı. 1996 yılında Taekwando, Judo branşlarinda eğitim almaya başladı.

2006 yılında Muay Thai dövüş sanatının Türkiye’deki ilk sporcuları olarak müsabakalara katıldı. Bölgelerarası müsabakalarda dereceleri olan antrenörümüz, 2010 yılı itibari ile bir süre Muay Thai Ulusal Milli Hakemi ünvanı kazanmış ve ring hakemi olarak görev almıştır.

2017 yılında Muay Thai 1. Kademe antrenörlük ve Kick Boks 2. Kademe antrenörlüğüne hak kazanarak birçok başarılı ve milli sporcu yetiştirmeye başlamıştır.

2018 yılında Jiu Jitsu 2.kademe antrenörlüğü aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı spor salonlarında eğitim verdi. Polis okulu öğrencileri ve devlet büyüklerini koruma polislerine özel eğitimler verdi. Şu anda kulübümüz bünyesinde aktif olarak sporcu yetiştirmeye devam etmektedir.